Podvoliť sa (foto: Anna Opinová 2017 Campfest)


Podvoľ sa

Ďalšou dôležitou vecou, o ktorej treba hovoriť, je podvolenie sa vedeniu. Potrebuješ s vedením komunikovať. Môže to byť ťažké, keď sa ty aj tvoj vedúci snažíte o niečo iné. Ale pamätaj, ste na jednej lodi. Porozprávaj sa s nimi o tom, čo si myslíš, že Boh chce v tejto službe robiť. Zisti, koľko piesní môžeš spievať. Vedúci možno bude chcieť prerušiť chvály po pár piesňach a podeliť sa s tým, čo mu Boh položil na srdce.

Očakávaj takéto veci, buď flexibilný, nenahnevaj sa, že sa niekto postavil do cesty tomu, čo si mal ty v pláne. Keď máš pocit, že Boh chce, aby si zahral konkrétnu pieseň a zdá sa, že líder robí niečo iné, potichu mu povedz, čo vnímaš. Spýtaj sa, či ju môžeš zahrať. Ak to bolo od Boha, vedúci si najskôr tiež bude myslieť, že je to dobrý nápad. Musíš byť skromný a podvoliť sa Bohu a ním vybraným lídrom.

„Nič nerobte z ctižiadostivosti ani pre márnu slávu, ale radšej v pokore pokladajte iných za vyšších od seba a nevyhľadávajte každý iba svoje záujmy, ale aj záujmy druhých. Zmýšľajte medzi sebou tak, ako Kristus Ježiš.“ Flp 2, 3-5 SEB


(Samuel je skúsený vedúci chvál vo Vineyard Church vo Spojenom kráľovstve. Za posledných dvadsať rokov napísal asi 40 piesní a v súčasnosti pôsobí ako kreatívny riaditeľ vo Vineyarde v St. Albans. Jeho vyučovanie pre vedúcich chvál publikujeme v 14-tich dieloch s jeho láskavým súhlasom. Spotify & Bio)


Preklad: Lucia Džurmanová