Zoznam piesní (foto: Godzone, 2018)


Zoznam piesní

Pre teba aj pre kapelu bude užitočné mať pripravený zoznam piesní na papieri. Stále je užitočné mať pred sebou zoznam, do ktorého môžeš nahliadnuť, rozmýšľať, ktorou piesňou budeš pokračovať, uistiť sa, že spievaš správne slová, a to aj napriek tomu, že všetky piesne poznáš naspamäť.

Nie je to o tom, že budeš vyzerať cool, keď stojíš na pódiu a pred sebou nemáš žiaden stojan. Je to o efektivite. Keď sa dobre pripravíš, nebudeš sa naň musieť pozerať.

Vďaka zoznamu piesní sa budeš môcť prispôsobiť Duchu Svätému o čosi viac, pretože je ľahšie premýšľať o ďalších piesňach, keď ich vidíš. Keď vediem chvály, často sa mi stáva, že na chvíľu sa pozriem na zoznam a vidím tam pieseň, ktorú som sa nechystal hrať, no Pán Boh mi ukáže, že tá má nasledovať, pre ľudí je ideálna, a zažijeme úžasný čas pomazaných chvál. Neraz mi tá pieseň nesedí, ale musím mu dôverovať a ísť do toho. Také piesne sú však často tie najlepšie.

Pri vedení chvál je veľmi dôležité byť otvorený Božiemu smerovaniu. Pamätaj, si tu, aby si slúžil Bohu a jeho ľudu. Keď vnímaš, že k tebe Pán Boh hovorí počas chvál, poslúchni ho. Aj keby to znamenalo, že to pokašle tvoje dokonale premyslené plány.

Pridaj do zoznamu aj piesne, ktoré sa nechystáš zahrať, aby si bol flexibilný a mohol zmeniť smerovanie, spraviť to, čo ti Pán Boh povie. Nabudúce bude chcieť spraviť niečo iné, takže si vždy vytvor nový zoznam. Modli sa, keď si budeš prechádzať piesne, aby si vedel, čo chce urobiť.


(Samuel je skúsený vedúci chvál vo Vineyard Church vo Spojenom kráľovstve. Za posledných dvadsať rokov napísal asi 40 piesní a v súčasnosti pôsobí ako kreatívny riaditeľ vo Vineyarde v St. Albans. Jeho vyučovanie pre vedúcich chvál publikujeme v 14-tich dieloch s jeho láskavým súhlasom. Spotify & Bio)


Preklad: Lucia Džurmanová